مادریار

کمد نوزاد

مشخصات کمد نوزاد ایده آل و انواع آن در خرید سیسمونی

یکی از اجزای سرویس خواب کودک، کمد نوزاد می باشد. که بسیار کاربردی است اما پیش از تهیه ی آن به نکات مختلفی باید توجه کرد. تا یک کمد نوزاد جادار و با کیفیت خریداری شود. در ادامه با ما همراه باشید زیرا درباره ی کمد نوزاد صحبت خواهیم کرد و هرآنچه که درباره ی انتخاب کمد نوزاد باید بدانید را بیان می کنیم.

آیا خرید کمد نوزاد برای اتاق خواب ضروری است؟

نوزادان رشد سریعی داشته و در یک سال اول تولد به لوازم بسیاری نیاز دارند. که از این وسایل می توانیم به لباس، پوشک، اسباب بازی های متنوع و… اشاره کنیم. که شما باید جایی برای نگه داری آن ها داشته باشید. همچنین پس از تولد نوزاد افراد زیادی برای دیدن او نزد شما خواهند آمد. و برخی از اشخاص کادویی مانند اسباب بازی یا لباس نوزاد می آورند که بهتر است جایی برای قرار دادن هدایا نیز داشته باشید.

به طور کلی کمد نوزاد به مرتب شدن اتاق نوزاد کمک به سزایی خواهد کرد. و اگر جایی برای قرار دادن وسایل نوزاد به صورت منظم دارید به کمد نوزاد نیاز نیست. اما اگر جایی را در نظر ندارید خرید کمد نوزاد را با توجه به نکاتی که در ادامه بیان می کنیم توصیه خواهیم کرد.

همچنین اگر قصد دارید وسایل نوزاد را در کمدی که متعلق به خودتان است قرار دهید باید بگوییم این کار اشتباه است. زیرا پوست بدن نوزادان بسیار حساس بوده و این کار ممکن است باعث بروز بیماری های مختلفی برای نوزاد شود. بنابراین بهتر است بیان کنیم که خرید کمد برای اتاق نوزاد ضروری است. زیرا علاوه بر تمیزی و منظم دیده شدن محیط، جنبه ی زیبایی را به دکوراسیون اتاق نوزاد خواهد داد.

کمد نوزاددر خرید کمد نوزاد به چه نکاتی باید توجه کرد؟

خرید کمد نوزادی که دارای فضای بسیاری برای قرار دادن وسایل کودک بوده و همچنین ظاهری شیک و منحصر به فرد داشته باشد. نیازمند توجه به نکات بسیاری است. در ادامه نکاتی را که پیش از خرید کمد نوزاد باید به آن ها دقت کنید را بیان می کنیم .تا شما یک کمد شیک، زیبا و با کیفیت را برای نوزاد خود خریداری کرده یا سفارش دهید و تا چندین سال از آن استفاده کنید.

  • کیفیت

کمد نوزاد را اصولا از جنس های گوناگونی نظیر پلاستیک، نئوپان، فلز و… می سازند. که از بین مواد سازنده ی گوناگون بهترین جنس برای کمد نوزاد چوب طبیعی می باشد. زیرا بسیار با کیفیت بوده و همچنین برای نوزادان ضد حساسیت است.

در حین خرید توجه کنید که در ساخت کمد از چوب مرغوب و درجه یک استفاده شده باشد تا یک کمد با کیفیت خریداری نمایید.

  • سبک و مدل مورد نظر را از پیش تعیین کنید

کمد نوزاد را می توانید به صورت ست با تخت و دیگر وسایل چوبی نوزاد خریداری کنید. اما اگر قصد خرید کمد به صورت تکی را دارید بهتر است با توجه به دیگر وسایل نوزاد و دکوراسیون اتاق، مدل و سبک کمد را انتخاب نمایید. یعنی از پیش تعیین کنید که شما یک کمد مدرن می خواهید یا کلاسیک و… .

می توانید به جای خرید کمد حاضری، مدل مورد نظر خود را به متخصصانی که به ساخت کمد نوزاد می پردازند. توضیح دهید و از آن ها بخواهید براساس شکل، اندازه و دیگر خصوصیاتی که مورد نظر شماست کمد نوزاد مطلوبی را بسازند که به سبک و دکوراسیون اتاق نوزاد نزدیک باشد. برای راحتی کار سازندگان کمد نیز می توانید عکسی از مدل مورد نظر خود ارائه دهید.

از انواع کمد نوزاد می توانیم به مدل بدون در، درب ریلی، درب لولایی و… اشاره کنیم.

همچنین می توانید کمد نوزاد را به گونه ای انتخاب کنید که قسمت قفسه ها بدون درب باشد و از این قسمت برای نگه داری اسباب بازی استفاده کنید.

 

  • اندازه و سایز کمد نوزاد

اندازه و سایز کمد نوزاد از اهمیت زیادی برخوردار است. زیرا شما می خواهید از آن برای نگه داری وسایل کودک بهره ببرید. پیش از خرید می توانید ابتدا محل قرارگیری کمد را تعیین کنید و بر اساس جایی که دارید اندازه کمد را انتخاب کنید. زیرا اگر کمد نوزاد نسبت به اتاق کودک کوچک تر و یا بزرگ تر باشد اتاق نوزاد زیبا دیده نمی شود.

خوب است به این موضوع توجه کنید که کودک شما بزرگ می شود و در کودکی قصد دارد از کمد خود به صورت مستقل استفاده کند. بنابراین قد کودک را در نظر بگیرید و کمد را به گونه ای انتخاب کنید که در آینده کودک بتواند به تمام قسمت های آن بدون کمک گرفتن از شما دسترسی داشته باشد. اگر می خواهید کمد را مطابق با قد کودک انتخاب نکنید و ظرفیت آن برای شما مهم تر است می توانید از سازنده کمد بخواهید که یک چهارپایه کوچک برای نوزاد بسازد و یا اگر کمد را حاضری تهیه می کنید. می توانید بعدها که کودک شما قصد داشت از کمد به صورت مستقل استفاده کند چهارپایه کوچکی خریداری کنید.

همچنین پیش از خرید کمد تعداد کشو و قفسه ها را تعیین کنید. تا کمدی مطابق با انتظارات خود خریداری کنید که پاسخگوی تمام وسایل کودک باشد. می توانید کمدهای متحرک را برای نوزاد خود بخرید. این نوع کمدها کوچک و بزرگ شده و شما با جابه جایی و یا نیاز به فضای اضافه می توانید به ابعاد کمد بیافزایید یا کم کنید.

  • کمد نوزادقفسه ها و کشوها را بررسی کنید.

مطالب مرتبط

برخی کمدها از کیفیت مطلوبی برخوردار نیستند. یعنی ممکن است کفی کشوها یا قفسه ها نازک باشد و با قرار دادن چند وسیله ی کوچک شکسته شود. بنابراین پیش از خرید درب کمد را چندبار باز و بسته کنید تا از کیفیت قفل، دستگیره و دیگر قسمت های درب کمد مطمئن شوید. در مرحله ی بعدی چندین بار کشوهای کمد را باز و بسته کنید تا متوجه شوید که ریل های کشو چه اندازه محکم می باشند. سپس کفی کشوها را نگاه کنید که نازک نباشند و همچنین محکم به کشو نصب شده باشند و با قرار دادن چند تکه لباس نشکنند.

  • رنگ

یکی دیگر از معیارهایی که باید پیش از خرید کمد نوزاد در نظر بگیرید رنگ آن می باشد. اگر از پیش رنگی را برای اتاق در نظر گرفته اید بهتر است وسایل داخل اتاق را نیز با توجه به رنگ اتاق خواب کودک و از رنگ های مکمل انتخاب کنید. اما اگر هنوز تصمیمی برای رنگ اتاق کودک  و سرویس خواب او مانند تخت و کمد ندارید پیشنهاد می کنیم. از رنگ های شاد مانند قرمز، سبز، نارنجی، بنفش و… استفاده کنید زیرا نوزادان به رنگ های شاد علاقه ی زیادی دارند.

نکاتی برای مرتب کردن کمد نوزاد

توجه به نکات زیر موجب می شود از فضای کمد بهتر و بهینه تر استفاده کرده و کمد لباس کودک شما همیشه مرتب باشد.

  • استفاده از درب کمد

می توانید به درب کمد سازه های پارچه ای که در بازار موجود است نصب کنید و وسایل کوچک کودک خود را مانند جوراب و کلاه را درون آن ها قرار دهید.

  • قسمت بندی کنید

هر قسمت از کمد لباس کودک را به یک بخش از وسایل کودک اختصاص دهید. به عنوان مثال  وسایل بهداشتی نوزاد نظیر پوشک، شامپو، انواع لوسیون و کرم ها، شانه و‌… را در یک قفسه بگذارید.

همچنین لباس های کودک همیشه باید در دسترس باشند و از لباس هایی که همیشه به آن نیاز ندارید جدا کرده و در کشویی جداگانه قرار دهید.

  • از جعبه استفاده کنید

می توانید از باکس یا جعبه های مختلف بهره بگیرید. و اسباب بازی های کودک را درون جعبه ریخته و داخل قفسه کمد قرار دهید.

  • از قسمت های مختلف کمد بهره ببرید

بهتر است قسمت های بالایی کمد را به وسایل کودک  که استفاده ی کم تری از آن ها می کنید اختصاص دهید.

  • نصب استیکر برچسبی بر روی کمد نوزاد

می توانید روی کشوها استیکر بچسبانید. تا سریع به وسیله ی مورد نظر دسترسی داشته باشید. به عنوان مثال از استیکر شلوار روی یک کشو استفاده کنید. و همه ی شلوار و شرت های نوزاد را درون آن کشو قرار دهید.

در آخر

کمد لباس باعث می شود که شما وسایل کودک را به صورت مرتب سازماندهی کنید. و در حین نیاز به هر وسیله مستقیما آن را از کمد کودک بردارید. و دیگر نیاز نباشد ساعت های متوالی را به دنبال وسیله ی مورد نظر بگردید.

نظرات و تجربیات شما

ایمیل شما نمایش داده نمیشود.